Příměstský tábor pro děti s názvem

Z věku do věku ve stroji času

Informace o místu a termínu:

Příměstský tábor proběhne od pondělí 5. 8. 2024 do pátku 9. 8. 2024.

Místo konání je v areálu 1. základní školy Dr. Edvarda Beneše v Šumperku. Ve škole budou k dispozici vnitřní (tělocvična, učebny) i venkovní (hřiště, zahrada) prostory.

 


Strava:

Strava je zajištěna v podobě dvou svačinek (dopolední a odpolední) a oběda (formou dvouchodového jídla – polévka a hlavní chod). V případě různých individuálních stravovacích omezení lze bez problému jídelníček upravit. Během tábora je zajištěn také nepřetržitý pitný režim. Stravu zajišťuje jídelna školy.

 


Časový harmonogram a doprava:

Děti je možné do areálu školy přivážet v čase 7.00 – 8.00 hod. Na místě budou připraveni vedoucí, kteří se děti od rodičů převezmou. Od 8 hodin začíná dopolední část programu, proložená dopolední svačinkou. V poledne bude dětem podáván oběd s navazujícím drobným poledním odpočinkem. Poté je zahájena odpolední část programu, jejíž součástí je odpolední svačinka. Ukončení programu je naplánováno na 15.30 hod. Od této doby, až do 16.30 hod. si mohou rodiče své děti vyzvedávat v areálu školy.

Doprava na místo je individuální a rodiče si ji pro své děti zajišťují samostatně. Stejně tak odjezd z areálu školy.

 

Věkové doporučení:

Pro příměstský tábor je doporučen věk dětí 6 – 12 let.

 


Program:

Kdyby existoval stroj času, chtěli byste se podívat do některého z minulých období? Chtěli byste opravdu poznat, jak žili ti, o nichž se učíme už jen z učebnic v hodinách dějepisu? A myslíte, že byste zvládli úkoly, které Vám zde tyto velké historické osobnosti zanechaly? My takový stroj času máme! A rádi Vás dějinami naší planety Země provedeme.

Průvodcem celého příběhu je jistý vědec A. E., jehož jméno však nesmí být z bezpečnostních důvodů nikdy vyzrazeno. Tento génius vynalezl onen stroj času, kterým se děti vydají do dávných dob našich dějin. Co třeba začít pravěkými lovci, pokračovat až na horu Olymp k řeckým bohům, římským císařům, středověkým králům, na Divoký západ k indiánům a kovbojům, poté se zase přesunout k dobyvačným pirátům a skončit až ve službách Jejího Veličenstva ve Staré Anglii? Každé ráno se totiž aktivuje stroj času, aby všechny vždy přenesl o stovky let vpřed k naší současnosti. Ale aktivovat stroj času nelze jen tak, bude to chtít každý den splnit všechny úkoly a nástrahy, které se v daném historickém období objeví a které důkladně prověří odhodlání, týmovou spolupráci a bystrý úsudek. Jen tak se dá bezpečně vrátit do přítomnosti.

 

 

 

Cena: 2 500,- Kč / os.

V ceně je zahrnuto: strava na 5 dní (svačinky, obědy, pitný režim), využití prostor areálu školy, kompletní program a instruktorské zajištění, zdravotník, materiál, pojištění účastníků.

 


Přihlášky:

Přihlášku je nutné odevzdat do 31. 3. 2024, a to vyplněnou a podepsanou na e – mail: tabor@hra-na.eu. Ostatní informace je možné získat u hlavního vedoucího Aleše Vondry na tel. čísle 776 229 984.

Na základě odevzdané přihlášky obdrží zástupce uvedený v přihlášce následující dokumenty: pokyny k platbě, zdravotní dotazník, potvrzení o bezinfekčnosti, detailní informace k táboru.