Příměstský tábor pro děti s názvem

HRY BEZ HRANIC 2024

Informace o místu a termínu:

Příměstský tábor proběhne od pondělí 19. 8. 2024 do pátku 23. 8. 2024.

Místo konání je v areálu 1. základní školy Dr. Edvarda Beneše v Šumperku. Ve škole budou k dispozici vnitřní (tělocvična, učebny) i venkovní (hřiště, zahrada) prostory.

 


Strava:

Strava je zajištěna v podobě dvou svačinek (dopolední a odpolední) a oběda (formou dvouchodového jídla – polévka a hlavní chod). V případě různých individuálních stravovacích omezení lze bez problému jídelníček upravit. Během tábora je zajištěn také nepřetržitý pitný režim. Stravu zajišťuje jídelna školy.

 


Časový harmonogram a doprava:

Děti je možné do areálu školy přivážet v čase 7.00 – 8.00 hod. Na místě budou připraveni vedoucí, kteří se děti od rodičů převezmou. Od 8 hodin začíná dopolední část programu, proložená dopolední svačinkou. V poledne bude dětem podáván oběd s navazujícím drobným poledním odpočinkem. Poté je zahájena odpolední část programu, jejíž součástí je odpolední svačinka. Ukončení programu je naplánováno na 15.30 hod. Od této doby, až do 16.30 hod. si mohou rodiče své děti vyzvedávat v areálu školy.

Doprava na místo je individuální a rodiče si ji pro své děti zajišťují samostatně. Stejně tak odjezd z areálu školy.

 

Věkové doporučení:

Pro příměstský tábor je doporučen věk dětí 6 – 12 let.

 


Program:

Program je založen na televizní soutěži, která se vysílala ve druhé polovině minulého století. Evropské země se propojily v zábavné formě, aby si spolu poměřily síly v netradičních disciplínách. Celkem se této soutěže za 30 let účastnilo 18 evropských zemí a právě i 1. základní škola v Šumperku je jistým způsobem s touto soutěží spojena.

V našem programu budou děti rozděleny do týmů, které budou reprezentovat vybranou evropskou zemi v našich šumperských Hrách bez hranic. Pro děti bude připravena spousta netradičních her a soutěží, za jejichž výsledky budou sbírat po celý týden body do celkové tabulky. Tyto soutěže mají velmi rozmanitý charakter – některé jsou pohybové, jiné logické, kreativní, další zase na rozvoj týmové spolupráce, paměti a podobně. Všechny však spojuje jedna vlastnost, a to, že jsou zábavné a děti si je jistě užijí. Během týdne je také naplánován celodenní tematický výlet, jehož součástí budou samozřejmě také další hry a soutěže do tabulky. Vítězové budou všichni, kteří se postaví připraveným výzvám – opravdovým vítězem však může být pouze jeden tým, který získá nejvíce bodů.

 


Cena: 2 500,- Kč / os.

V ceně je zahrnuto: strava na 5 dní (svačinky, obědy, pitný režim), využití prostor areálu školy, kompletní program a instruktorské zajištění, zdravotník, materiál, pojištění účastníků.

 


Přihlášky:

Přihlášku je nutné odevzdat do 31. 3. 2024, a to vyplněnou a podepsanou na e – mail: tabor@hra-na.eu. Ostatní informace je možné získat u hlavního vedoucího Aleše Vondry na tel. čísle 776 229 984.

Na základě odevzdané přihlášky obdrží zástupce uvedený v přihlášce následující dokumenty: pokyny k platbě, zdravotní dotazník, potvrzení o bezinfekčnosti, detailní informace k táboru.