HraNa

Aktivity

Vysoké lanové aktivity

Tarzaní skok

Individuální výzva, podpora skupiny, adrenalin

Jedna z mobilních vysokých lanových překážek. Disponujeme možnostmi umístit plošinku pro skok až do výšky 18 m na námi bezpečně zvoleném stromě. Účastník akce vyleze po žebříku a následně provazovém žebříku na odskokovou plošinu. Po celou dobu je jištěn instruktorem pomocí dynamického lana. Celotělový úvazek rozloží pádovou energii tak, že účastník necítí žádné významné trhnutí. Extrémní pozitivní prožitek a překonání osobního strachu jsou jasnými atributy, které tuto aktivitu doprovází.

Létající veverka

Skupinová výzva, rozvoj důvěry, adrenalin, dynamika

Mobilní vysoká překážka, která simuluje „houpačku“, jejíž nejvyšší dosažený bod sahá až do výšky 13 metrů. Účastník je vybaven celotělovým úvazkem a upnut na dynamické lano. Ostatní účastníci jsou rozděleni na dvě poloviny, kdy každá polovina drží jeden konec lana. Tím, že se všichni účastníci, kteří drží lano, rozběhnou od stromu, dosáhnou toho, že člena skupiny upnutého na laně, vytáhnou do zmiňované výšky. Jakmile se v této výšce několikrát zhoupne, ostatní jej pomalu spouštějí zpět na zem.

Vertikální síť

Individuální výzva, podpora skupiny, adrenalin

Další z mobilních vysokých lanových aktivit. K dispozici je lezecká síť o velikosti cca 12 x 4 m. Lezec je po celou dobu jištěn instruktorem pomocí dynamického lana. Po síti je možné lézt všemi směry tak dlouho, jak to umožní lezci jeho vlastní síly. Ostatní účastníci týmu, kteří se aktuálně nacházejí na zemi, mohou pomoci lezci kladkostrojem a tím ušetřit jeho síly při pohybu po síti. Na síť je možné připevnit schránky s barevnými míčky, a tím vytvořit z aktivity strategickou hru.

Nízké lanové aktivity

Slack – line, Manévry, Krocení koně, Kříž, Tramvaj…

Týmová dynamika, spolupráce, překonání vlastních hranic

Nízká lana jsou využívána v řadě programů. Jejich univerzálnost je daná i množstvím cest, které lze velice rychle a efektivně postavit na vhodném místě. Ze statistických lan lze postavit několik typů nízkých lanových překážek, tyto překážky lze na sebe také napojovat a vytvořit tak například překážkovou dráhu.

Slack - line je balancování a pohyb po napnutém plochém popruhu ve výšce kolem 80 až 100 cm nad zemí. Lze využít i jako samostatnou aktivitu.

Bungee running

Výzva, fyzická síla, výzva v podobě úkolu

Aktivita vhodná do outdoorového i indoorového prostředí. Váhou těla a dynamikou rozběhu se účastník snaží co nejvíce natáhnout speciální pružná lana, připevněna v prostoru pasu kolem těla. Celý systém je upevněn kolem stromu či sloupu. Účastníci mohou obdržet několik typů úkolů – zvedání tenisových míčků, sundávání nálepek na suchý zip, nebo kreslení na papír.

Střelecké aktivity

Týmový prak

Týmová spolupráce, koordinace, trénink přesnosti

Netradiční střelba na přesnost. Pro střelbu je nutná úzká kooperace třech členů týmu, kteří obsluhují týmový prak, tvořený z krátkých pružných lan. Vystřelené tenisové míčky se snaží účastníci přesně umístit do cca 20 – 50 m vzdáleného kruhu ohraničeného lanem v průměru asi 10 m. Pro ještě vyšší týmovou spolupráci jsou v tomto prostoru zbylí členové týmu a snaží se vystřelené míče chytit. V případě teplého počasí lze, pro zvýšení zábavy v programu, nahradit tenisové míčky, nafukovacími balonky naplněnými vodou.

Paintball

Zážitek, výzva, adrenalin, pohyb, týmová spolupráce

Disponujeme mobilní arénou, kterou je možné postavit na větších otevřených prostranstvích. Vždy se jedná o bezpečně zajištěný prostor vysoce nataženými sítěmi. Hra je určena pro skupiny až šesti hráčů na každé straně. K dispozici jsou moderní poloautomatické zbraně poháněné stlačeným CO2. Arénu je možné také vytvořit v lese, kdy překážky tvoří samotný přírodní porost. V případě vysokého počtu lidí jsme schopni vytvořit turnaj až pro 150 účastníků.

Americké foukačky

Zábava, přesnost, dovednost

Střelba na terč proslulými zbraněmi jihoamerických indiánů. Ostrými šipkami lze pohodlně střílet v jakémkoli prostoru včetně interiérů. Varianty terčů jsou rozmanité a aktivita je využívaná u řady i týmově zaměřených programů.

Lukostřelba

Zábava, dovednost, přesnost

Střelba na cíl pomocí luků a šípů. Jednoduché založení šípu, několik variant uchopení tětivy a pohodlné držení luku, jak pro praváky, tak pro leváky. Různé obtížnosti pružnosti tětivy, které jistě ocení méně zdatní jedinci či děti.

Vrhací nože a hvězdice

Dovednost, přesnost, respekt

Možnost vyzkoušet si házení speciálními noži či známými japonskými šurikeny. Jedná se o házecí aktivitu, kterou je možné zařadit jak do venkovního, tak do vnitřního prostředí. V obou případech je za dřevěným terčem natažena neprůstřelná síť, která zajišťuje plnou bezpečnost.

Vzduchovka, Airsoftka

Zábava, přesnost, dovednost

Střelba na klasické terče, biatlonové terče, padací terče, plechovky nejrůznějších velikostí. Zavzpomínání na retro střelbu v podobě vzduchovky, a oproti tomu střelba z airsoftové automatické pušky jako projev novodobé cvičné střelby. Lze uspořádat několik typů soutěží a her. Set obsahuje 1 vzduchovku a 500 diabolek, 1 airsofotovou pušku a 2000 kuliček.

Nafukovací aktivity

Bumper ball

Zábava, dovednost, týmová hra

Máte rádi fotbal nebo rugby? A co třeba sumo? Potom Vám nabízíme speciálně upravené nafukovací míče, které si na sebe účastník oblékne. Nafouknutý míč mu zajišťuje ochranu od hlavy po kolena. Vhodné jsou prostory nejlépe bez terénních nerovností, například louky, písek, sníh či tělocvična. Připraveno je až 8 bumper ballů ve dvou velikostech. Aktivitu si tak užijí jak malí, tak velcí.

Fotbalové šipky

Zábava, dovednost, přesnost, individuální výzva

Zahrajte si šipky trochu jinak. Speciální nafukovací terč má v průměru 3,5 metru, takže není těžké se trefit. Vzdálenost od terče si účastníci určují sami. Doporučená je pouze vhodná obuv ke kopání do míče. Jedinou podmínkou u této aktivity je přístup k elektřině a rovný povrch. Originální novinka na českém trhu.

Aquazorbing

Voda, adrenalin, zábava

Tato aktivita se praktikuje na vodní hladině v průhledné kouli o průměru 2 metry. Účastník si do ní vleze otvorem, který se následně zadělá speciálním nepropustným suchým zipem a koule se nafoukne. Koule pojme vzduch, který účastníkovi uvnitř vydrží až 30 minut. Přesto vždy doporučujeme maximální délku pobytu v kouli 10 minut. Za tuto dobu ze sebe může účastník vydat to, co za 30 minut v posilovně. Dle šikovnosti v kouli na vodní hladině může účastník provádět, co ho napadne – přemety, kotouly, válení se, šlapání vody či pouhé relaxování. Výhodou je, že účastník z koule vyleze tzv. suchou nohou.

Aquaroller

Voda, adrenalin, zábava

Aktivita stejná jako u aquazorbingu, s tím rozdílem, že adrenalin uvnitř nafukovacího válce si můžete užít až s dalšími dvěma přáteli. Válec pojme vzduch, který účastníkům uvnitř vydrží až 30 minut. Přesto vždy doporučujeme maximální délku pobytu v kouli 10 minut. Za tuto dobu ze sebe může účastník vydat to, co za 30 minut v posilovně. Dle šikovnosti ve válci na vodní hladině mohou účastníci provádět, co je napadne – přemety, kotouly, válení se, šlapání vody či pouhé relaxování. Výhodou je, že účastníci z koule vylezou tzv. suchou nohou.

Dětská šlapadla

Voda, zábava

Zábava pro nejmenší. Dětská šlapadla jsou skvělým doplňkem pro dětské dny, oslavy narozenin či různé tematické dny a soutěže. Šlapadla je možné využít v bazénu nebo přírodní vodní ploše, nebo v naší nabídce v kombinaci s mobilním bazénem 8 x 6 metrů. Při horkých dnech dokonale zchladí malé závodníky.

Mobilní bazén

Voda, zábava

Chcete na Vaší akci aquazorbing, aquaroller či dětská šlapadla a nemáte v blízkosti vodní plochu? Mobilní bazén je pro Vás tím vhodným řešením. Nafukovací bazén má rozměry 8 x 6 metrů a jediné, co vyžaduje je rovná plocha a přívod elektřiny. Ideálním prostorem je hřiště, travnatá plocha či betonový plácek.

Vodní turistika

Voda, adrenalin, zábava, poznání, týmová spolupráce

V rámci naší nabídky si můžete objednat turistickou výpravu na vodě tzv. na klíč. Můžete si vybrat nejen vodácký prostředek (rafty, kanoe, pálavy či kajaky), ale i lokalitu, na kterou byste se svými přáteli rádi vyrazili, a to jak v České republice, tak i jinde po Evropě. Velmi oblíbenou řekou v Česku je samozřejmě Vltava, v Evropě například Dunajec či náročnější rakouská Salza. Se skupinou samozřejmě celou cestu absolvují certifikovaní instruktoři vodní turistiky, kteří působí také jako průvodci či vodní záchranáři. Součástí programu je také zajištění kempů, povolení, pojištění či dopravy. Vhodné pro školní výlety, firemní akce či rodinné rekreace.

Nafukovací atrakce

Zábava, pohyb, pro děti i dospělé

Na oslavy, dětské dny, firemní akce či různé kulturní akce nabízíme zajištění nafukovacích atrakcí – Skákací hrady, Shoď ho!, Lidský stolní fotbal, Vodní fotbal, Moucha, Klouzačky, Wipe – out atrakce a mnoho, mnoho dalšího. V případě zájmu Vám zašleme kompletní nabídku, včetně cen a technických požadavků.

Pohybové aktivity

Výuka lyžování a snowboardingu

Vzdělávání, pohybová aktivita, zimní sporty

Chcete vyrazit na hory, ale neumíte lyžovat? Chcete vyzkoušet snowboard nebo například snowblady či telemarky, ale nevíte, jak na to? Nezoufejte, rádi Vás to naučíme. Certifikovaní instruktoři mezinárodní licencí se o Vás postarají. Nabízíme možnost individuální či skupinové výuky. Při individuální výuce se věnuje instruktor pouze jednomu účastníkovi. Při skupinové výuce může mít instruktor až desetičlennou skupinu. Do lyžařské školy přijímáme lyžaře a snowboardisty všech věkových kategorií. U dětí doporučujeme minimální věk 4 roky. Rádi za Vámi dorazíme na jakékoliv středisko na Moravě, sami většinou působíme na sjezdovkách v Hlubočkách u Olomouce nebo v Jeseníkách. Nabízíme také instruktory na lyžařské výcviky pro základní a střední školy. Instruktoři na těchto kurzech zabezpečují také program.

Skákací boty

Rovnováha, odvaha, individuální výzva

Skákací boty jsou skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Poznejte jejich jedinečnost a jednoduchost při jejich užívání. Budete až překvapeni, jak je to jednoduché. Běžný uživatel zvládne během několika minut samostatnou chůzi. Po hodině Vám nikdo neuvěří, že na skákacích botách stojíte poprvé. Obsluhující instruktor Vám zvolí vhodné skákací boty dle váhy, naučí Vás chodit a bude Vám oporou po dobu, než získáte jistotu pro samostatnou chůzi. Pak už záleží jen na Vaší šikovnosti, zda se pustíte i do běhu či lehkých poskoků. Boty jsou určeny pro váhové kategorie od 25 do 120 kilogramů.

Bugina

Zábava, rychlost, dovednost

Dvousedadlová motorová bugina s ocelovou konstrukcí, zajišťuje radost a prožitek z jízdy i pro nejmenší. Sedadlo spolujezdce je vyhrazeno pro instruktora, který může bezpečně kontrolovat i jízdu dětí. Bezpečnost také zajišťují čtyř bodové pásy. Jízda buginou má různé varianty trasy – slalom, okruh, volná jízda atd.

Curling

Soutěž, týmová spolupráce, zábava, přesnost

K této aktivitě nepotřebujeme zimu ani ledovou plochu. Aktivita je vhodná do letního období, díky ojedinělému vybavení, které je k této hře potřebné. Kluznou plochou je PVC linoleum, kameny jsou tří litrové barely od směsi do ostřikovačů. I s tímto „vybavením“ lze zažít zábavnou soutěž dvou týmů, kdy cílem skupiny je mít po několika kolech součet vzdáleností od středu menší, než má konkurenční tým.

Závodní simulátor

Zábava, rychlost, dovednost, soutěže

Simulátor závodní jízdy je skvělá doplňková aktivita k různým typům programů nebo večírků. Díky vyrobené konstrukci má jezdec pocit, že sedí v opravdovém závodním autě. Jedná se o velmi moderní technologii, kdy se závodníkovi přenáší odpor do volantu. V případě obou setů lze uspořádat opravdové jezdecké závody, kde se ukáže ten nejlepší.

Taneční podložky

Dynamika, postřeh, smysl pro rytmus, soutěž

Tato aktivita udělá z účastníků hotové mistry tanečního parketu. Účastníci se snaží, s co největší přesností, sešlápnou požadovanou šipku ve chvíli, kdy prochází bodovaným místem na projekci. Na konci písně se zobrazuje vyhodnocení, které může sloužit k vyhlášení výsledků jednotlivce nebo součtu celé skupiny. Z nabízených hudebních podkladů lze vybírat z několika obtížností. Set se skládá ze dvou tanečních podložek, počítače s projektorem a projekčního plátna. Na jeden počítač lze připojit až 4 taneční podložky.

Facepainting / Bodypainting

Kreativita, zábava, cit

Krása těla jako součást vkusného a kreativního programu. Účastníci programů mají možnost vytvořit svůj obraz, nebo ztvárnit předkreslený motiv. V případě bodypaintingu nabízíme také přítomnost modelu či modelky, na něž mohou účastníci kreslit své umělecké výtvory.

Face painting je velice oblíbenou aktivitou jak u dětí, tak u dospělých. Účastníci této aktivity se mohou proměnit takřka v jakéhokoliv hrdinu či si mohou nechat namalovat na obličej různé motivy. O to vše se postarají šikovní kreativci, kterých máme v instruktorském týmu mnoho. Další variantou je kreslení na obličej vzájemně přímo mezi účastníky.

Stolní hry

Zábava, vědomosti, kreativita, soutěž

Program, kdy si účastníci zavzpomínají na teplo rodinného krbu, nebo večírky s přáteli, kdy se hromadně bavili u hraní stolních her. V naší nabídce máme velký výčet moderních i old – schollových deskových her. V rámci soutěží je přítomný také instruktor, který funguje jako rozhodčí nebo pokládá otázky z hracích karet. Stolní deskové hry – Člověče, nezlob se; Aktivity; Český nebo Světový film; Česko; Evropa; Alias; Monopoly; Sázky a dostihy a spousta dalšího.

Kulturní aktivity a vystoupení

Balónkový klaun

Zábava, kreativita, fantazie

Klaun, který Vám z nafukovacího balonku vytvoří několik desítek tvarů. Zvířátka, vrtulník, kord a mnoho dalšího nejsou pro pana Hraňáka, jak se náš klaun jmenuje, problém. A děti nebudou věřit vlastním očím. Speciální balonky nejsou určeny pro plnění heliem a klaun může vyrábět pouze motivy na přání z naší nabídky. Děti si ale také samozřejmě mohou vyzkoušet výrobu samy, to je může náš klaun naučit.

Ohňová show / LED show

Show, překvapení, umění

Ve středověku bylo zcela běžné vidět na pouti kejklíře s ohnivými fakulemi. Nabízíme Vám možnost vrátit se v čase a za doprovodu hudby shlédnout ohňovou show od našeho mistra. Show trvá pět až deset minut. Do vnitřních prostor je určena varianta „ledPOI" – speciální světla jsou skvělou náhražkou ohňových fakulí určených pro světelnou akrobacii, kdy při točení s nimi vznikají skvělé efekty. Aktér je osvětlen UV zářivkami pro lepší efekt vystoupení.

Karaoke show

Zábava, odhození studu, umění

Aktivita vhodná na celovečerní program, kdy účastníci zpívají oblíbené písně. Na našem seznamu se nachází až 2000 českých a zahraničních hitů, včetně těch nejnovějších, které pravidelně po vydání doplňujeme. Nejde o to, kdo umí či neumí zpívat – jde o to se navzájem pobavit a odhodit stud a frustraci z případné trapné chvíle. Tuto aktivitu lze aplikovat také jako verzi pěvecké talentové show, kdy si účastníci připraví píseň a choreografii a předvádějí ji nekompromisní porotě (složené z instruktorů) – Rytmus, Dara Rolins a Palo Habera.

Partička

Improvizace, zábava, kreativita

Improvizační show dle televizního námětu stejnojmenného pořadu. V roli koordinátora hry se nachází instruktor, který vyzývá hosty k účasti na hře. Disponujeme také různými kostýmy a rekvizitami. Seznamka, Párty, Nečekaný telefonát, Detektor lži, Interview a mnoho dalších her, které účastníci znají z pořadu. Lze také zařadit hry o ceny, např. za nejlepší výkon apod. Účastníci sami vytvářejí atmosféru a průběh celého programu.

Moderátor

Garance, úspěšnost programu, profesionalita

Řada programů vyžaduje neustálou pozornost a informovanost účastníků. Pozitivní ovlivňování programu pomocí moderátora je osvědčený model obzvláště, když se jedná o známou tvář. Spolupracujeme s umělci a známými osobnostmi, kteří vytváří atmosféru výjimečnosti. Nabízíme tedy varianty, kdy se moderování ujme náš firemní moderátor s dlouholetými zkušenostmi, nebo moderátor z řad celebrit, z výběru našich dlouhodobých partnerů. Nabízíme moderování firemních akcí, plesů, soutěží atd.

Zdravotník

Bezpečnost, profesionalita

Nabízíme možnost zdravotnické asistence na sportovních, kulturních či pobytových akcích. Asistenci zajišťují proškolení a zkušenostmi ostřílení zdravotníci. Pokud chcete uspořádat pro své zaměstnance či studenty školy školení první pomoci, ani to pro nás není překážkou. V rámci školení využíváme metody zážitkové pedagogiky, kdy si proškolovaní účastníci zkouší nově nabité vědomosti prakticky.